Pojďte si to také vzít?

Zpět na články

Věděla jsem, že Martina je generální manažerkou mezinárodní společnosti a že je to velice krásná a úspěšná žena. Proto byla má zvědavost větší než obvykle, co asi ke mně přivádí ženu, která má na první pohled všechno, co si může žena přát. Skvělou práci, postavení, krásu a zdravou rodinu. Byla to pro mě velká výzva!

Když vešla do mé kanceláře, cítila jsem mírné napětí. Na jedné straně tady byl zájem o změnu a na druhé strach ukázat svou druhou tvář, citlivou a zranitelnou, prahnoucí po něčem schovaném hluboko uvnitř.  V jejích očích jsem viděla nápis „my schopní předci změny nepotřebujeme“, a přesto seděla Martina naproti mně. Po chvilce povídání se veškeré napětí vytratilo, a já věděla, že naše spolupráce bude skvělá, že jsme se naladili na stejnou vlnovou délku. Martina se rozpovídala, jak je to náročné mít takovou funkci, jak každý od ní očekává jen perfektní výsledek, a nic jiného nepřichází do úvahy.

Její slova „to tempo je přímo závodní, je mi 40, já potřebuji také žít“, nechali ve mně silný dojem. Sama vím, co to znamená závodní tlak!

Pochopila jsem, že si potřebuje ujasnit priority, vytvořit nové vize a hlavně začít dělat konkrétní pozitivní změny ve svém životě. Představu měla, ale nikdy ji důsledně nerealizovala, protože jak sama řekla „nebyl čas…“! Dělala hlavně to, co se od ní očekávalo, a trochu zapomněla na sebe. Ano, přála si mít skvělou práci, spokojený rodinný život, ale také proměnit své sny ve skutečnost. Hledala opravdové štěstí a harmonii, která přinese do jejího života vyváženost a stabilitu.

Bylo úžasné ji pozorovat, jak odhodlaná je podniknout ty pozitivní změny, které nebývají lehké, ale touha po nalezení vnitřní životní rovnováhy jí dávala motivaci a sílu. Při hledání svých vizí, které chtěla proměnit v jasné cíle, si ujasnila všechny své oblasti života a důkladně je analyzovala. Postupně sama objevovala v sobě nové a nové skutečnosti, nad kterými už nechtěla dále přivírat oči, nebo je odkládat na později. Jenou řekla: „Až teď to cítím a vím, jak jsem nahlédla důsledně do svého nitra, co doopravdy chci a jakou cestou se tam dostanu.“ Vypadala šťastně, jako by objevila něco kouzelného. Pro ni, to byl skutečně zázrak, co se odehrál přímo v ní. Cítila jsem velice silnou emoci, a nádherně nás to posunulo dál.

Práce s „aha momenty“ je přímo zázračná, protože to je ta pravá chvíle, kdy se rodí velké myšlenky a po nich následují velké činy. Martina kráčela ke třem báječným cílům, které si přála dosáhnout a já jsem měla tu čest být jejím průvodcem na této cestě splněných přání. Tak jak to ve většině případů bývá, propojila pracovní život s osobním, a pomocí této synergie dosáhla skvělých výsledků jak v pracovní, tak v osobní oblasti.

Když jsme se naposledy loučily, viděla sem ženu, která v průběhu tři měsíců odcházela z mé kanceláře ne jenom úspěšná a krásná, ale především šťastná, že její život je přesně takový jaký si přeje mít. Její poslední slova zněla: „ Jsem šťastná nejenom navenek, ale i uvnitř, a za to děkuji také Vám.“ Mé poslání kouče se tímto naplnilo a já jsem cítila, že má práce má skutečný smysl.

Jak to cítíte Vy? Podívejte se do svého nitra a zeptejte se ho, jestli je tam něco, co si v hloubi duše přejete a o čem sníte. Jako profesionální koučové Vám pomůžeme identifikovat Vaše sny a touhy, které možná spí hluboce ve Vás a čekají na probuzení.

„Proč jenom snít, pojďte si to také vzít.“ Je jen na Vás, jak moc po tom toužíte!