Láska ke sportu

Zpět na články
Kategorie: Vrcholový sport

Změlík a Šebrle se shodli: Jednou jsou kila výhodou, podruhé přítěží
Martin Mls 2. února 2012 11:09

Ačkoliv měli za sebou „pouhou“ exhibici, po čele jim stékaly kapky potu. „To ten trojskok, člověka ty žabáky vyčerpají. Navíc my jsme oba soutěživé typy, jsme zpocení po jakémkoliv závodě,“ vysvětloval bývalý desetibojař Robert Změlík, jenž ve dvojboji remizoval s Romanem Šebrlem 1:1.

Roman Šebrle a Robert Změlík | foto: ČTK
V Sokolovně na Královských Vinohradech děti z pražských základních škol soutěžily v rámci Novoročního pětiboje všestrannosti v trojskoku, lehsedech, skoku přes švihadlo, driblinku a hodu medicinbalem.

Kromě triček a diplomů pro ně představovaly největší motivaci právě přítomné olympijské legendy v čele se zmíněnými desetibojaři. Ti se spolu utkali v exhibičním dvojboji sestávajícím z hodu medicinbalem a trojskoku z místa.

Romane, jak je možné, že jste v hodu medicinbalem prohrál?
Šebrle: V téhle disciplíně nemám šanci, tam rozhoduje váhová kategorie.

Roberte, vy jste naopak prohrál v trojskoku.
Změlík: To je taky ve váhové kategorii. V trojskoku jsou kila přítěží.

Romane, budete přes rok víc trénovat, abyste příště hodil medicinbalem dál?
Šebrle: Ne, já raději dál skáču. (usměje se) Musím se hlídat, ale jsem rád aspoň za tenhle výkon. Za jednu vyhranou disciplínu.

Rozhodně jste si tenhle „závod“ užili, ne?
Změlík: Byl to můj nejlepší závod za posledních deset let, osobák jako blázen. Romana jsem taky vyhecoval, jeho výkon 8,89 na trojskoku je opravdu výborný.

Proč jste nezařadili ještě nějakou třetí disciplínu?
Změlík: Protože jsme nechtěli, aby někdo prohrál. Takhle jsme oba vyhráli. Šebrle: Myslím, že ty dvě disciplíny byly zvolené dobře. Já mám navíc po tréninku a před sebou další, jdu ještě do posilovny. Byla to jen taková exhibice, aby děti viděly, kolik skočíme a hodíme.

Kolik podpisů jste dětem rozdali?
Změlík: Je tu 320 dětí, kterým se podepisujeme na trika i na fotky, takže ta porce je slušná.

Bolí vás z toho ruka?
Změlík: Ne, my jsme zvyklí.

V čem vidíte hlavní přínos dětského Novoročního pětiboje všestrannosti?
Změlík: Největším cílem je rozhýbat pražské děti, slyšel jsem, že je těžké to dokázat. Nakonec jsme se ale dostali do fáze, že se nám přihlásilo víc škol a víc dětí, než mohla tělocvična na Královských Vinohradech pojmout.

Zdroj: https://sport.idnes.cz/zmelik-a-sebrle-se-shodli-jednou-jsou-kila-vyhodou-podruhe-pritezi-1dn-/atletika.aspx?c=A120202_1726679_atletika_elv